Σεμιναριακό Μάθημα «Ιεροί τόποι της αρχαιότητας. Σχεδιάζοντας σχολικές επισκέψεις» – Δηλώσεις συμμετοχής

Στο πλαίσιο του Συμφώνου Συνεργασίας μεταξύ του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης και του Συλλόγου Μουσειοπαιδαγωγών Ελλάδος, προσφέρεται κατά το χειμερινό εξάμηνο 2022-2023 το σεμιναριακό μάθημα «Ιεροί τόποι της αρχαιότητας. Σχεδιάζοντας σχολικές επισκέψεις» με εισηγήτρια την κυρία Θεοδοσία Ράπτου.

Το σεμιναριακό μάθημα απευθύνεται στους φοιτητές και στις φοιτήτριες του ΠΤΔΕ και περιλαμβάνει συνολικά 5 τρίωρες συναντήσεις. Οι συναντήσεις θα πραγματοποιούνται ημέρα Δευτέρα και ώρα 9.00-12.00 στην αίθουσα Η2. Οι ημερομηνίες των συναντήσεων είναι: 24 και 31 Οκτωβρίου, 21 και 28 Νοεμβρίου και 5 Δεκεμβρίου 2022.

Το σεμιναριακό μάθημα έχει εργαστηριακό χαρακτήρα και θα λειτουργήσει με περιορισμένο αριθμό φοιτητών/τριών (μέχρι 20 άτομα). Όσοι και όσες φοιτητές/τριες ενδιαφέρονται παρακαλούνται να δηλώσουν συμμετοχή στο e-mail thraptou@gmail.com μέχρι 20 Οκτωβρίου. Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Η έναρξη του σεμιναριακού μαθήματος είναι στις 24 Οκτωβρίου, ώρα 9.00 -12.00 στην αίθουσα Η2.