ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2023-2024

Αγαπητές φοιτήτριες, αγαπητοί φοιτητές,

Δεδομένου ότι τα μαθήματα που διδάσκονταν κάθε Πέμπτη δεν έχουν συμπληρώσει τον  απαιτούμενο αριθμό εβδομάδων που ορίζονται από το νόμο ώστε ένα μάθημα να θεωρείται διδαχθέν (13 εβδομάδες), η εξεταστική του χειμερινού εξαμήνου δεν θα ξεκινήσει τη Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου. Σημειώνεται ότι αν δεν πραγματοποιηθούν οι αναπληρώσεις στα συγκεκριμένα μαθήματα της Πέμπτης, αυτά, ως μη διδαχθέντα, δεν θα είναι δυνατό να εξεταστούν σε καμία εξεταστική περίοδο εντός του 2024 και θα πρέπει οι φοιτητές/τριες να τα παρακολουθήσουν εξαρχής το επόμενο ακαδημαϊκό έτος.

Έτσι, η επόμενη εβδομάδα θα χρησιμοποιηθεί για τις αναγκαίες αναπληρώσεις ούτως ώστε να ολοκληρωθεί με τον ενδεδειγμένο τρόπο και χωρίς κίνδυνο το χειμερινό εξάμηνο.

Η εξεταστική θα ξεκινήσει στις 12 Φεβρουαρίου σύμφωνα με το ισχύον πρόγραμμα της δεύτερης εβδομάδας της εξεταστικής.

Τα μαθήματα της εβδομάδας από 5 έως και 9 Φεβρουαρίου θα μεταφερθούν στο διάστημα 26 Φεβρουαρίου έως και 1 Μαρτίου, που θα αποτελέσει την Τρίτη εβδομάδα της εξεταστικής.

Μ.ΠΑΠΑΡΟΥΣΗ

ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΠΤΔΕ