Ανακοίνωση Προέδρου ΠΤΔΕ σχετικά με την επανέναρξη των μαθημάτων

Αγαπητές φοιτήτριες, αγαπητοί φοιτητές,
δεδομένων των σοβαρών προβλημάτων που αντιμετωπίζει το παραλιακό συγκρότημα στο οποίο στεγαζόμαστε, η έναρξη των μαθημάτων του χειμερινού εξαμήνου θα γίνει την επόμενη Τρίτη 17 Οκτωβρίου 2023 εξ αποστάσεως.
Η απόφαση αυτή ελήφθη έχοντας λάβει υπόψη μας τόσο την αναγκαιότητα ενός ικανού διαστήματος χρόνου για την αποκατάσταση των προβλημάτων στο κτίριο όπου πραγματοποιούνται τα μαθήματα, όσο και την επιθυμία όλων να μην χαθεί το εξάμηνο.
Σύμφωνα με σημερινή ενημέρωση από τη Διοίκηση του Πανεπιστημίου, η αποκατάσταση των προβλημάτων θα ολοκληρωθεί την πρώτη εβδομάδα του Νοεμβρίου.
Επιθυμία όλων είναι το συντομότερο δυνατόν να επανέλθουμε σε συνθήκες κανονικότητας, με μαθήματα εντός των αιθουσών διδασκαλίας.
Καταβάλλουμε κάθε προσπάθεια ώστε αυτό να επιτευχθεί. Για ο, τι νεώτερο από τη Διοίκηση που έχει την ευθύνη αποκατάστασης των προβλημάτων και ενημέρωσης όλων, θα ακολουθήσει ανακοίνωση.

Η πρόεδρος του ΠΤΔΕ
Μαρίτα Παπαρουση