ΟΡΚΩΜΟΣΙΕΣ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΠΤΔΕ
22 Ιουλίου 2024
Σας καλούμε στη δημόσια υποστήριξη της διδακτορικής διατριβής της υποψήφιας διδάκτορος του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης κ. Ράϊας Χουβάτη με θέμα «Ανάπτυξη της Ανθεκτικότητας μαθητριών και μαθητών, ηλικίας 12 έως 16 ετών, από οικογένειες γηγενών και μεταναστών».
Η συνεδρίαση θα πραγματοποιηθεί τη Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου και ώρα 09.00 δια ζώσης στην αίθουσα συνεδριάσεων 1ος όροφος στο κτίριο Ρόζα Ιμβριώτη του παραλιακού συγκροτήματος. Η συνεδρίαση θα πραγματοποιηθεί και μέσω τηλεδιάσκεψης. Όσοι επιθυμούν να παρακολουθήσουν την υποστήριξη της διατριβής της κ. Χουβάτη μπορούν να απευθύνουν το αίτημά τους στο teleconf.pre@uth.gr μέχρι την Δευτέρα 11 Δεκεμβρίου 2023.
22 Ιουλίου 2024
15 Ιουλίου 2024
22 Ιουλίου 2024
15 Ιουλίου 2024
Για τον σχεδιασμό του ΠΠΣ λαμβάνονται υπόψη: (α) η πολυπλοκότητα των σημερινών κοινωνικών και πολιτισμικών συνθηκών εντός των οποίων καλείται να λειτουργήσει η εκπαίδευση, (β) η διεθνής συζήτηση αναφορικά με τα κεντρικά γνωρίσματα του επιστημονικού και επαγγελματικού προφίλ του εκπαιδευτικού και (γ) οι απαιτήσεις οικοδόμησης μιας στέρεης γνωστικής και μεθοδολογικής βάσης των αντικειμένων διδασκαλίας στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση.